فروشگاه محصولات سرور

Intel Xeon E5-2690

بررسی پردازنده Intel Xeon E5-2690

با پردازنده 8 هسته ای Intel Xeon E5-2690 2.9GHz کارایی و انعطاف پذیری مرکز داده خود را افزایش دهید. این پردازنده برای ارائه ی ترکیبی از عملکرد بالا و بازده انرژی طراحی شده است. و با مادربرد هایی که دارای اسلات های Socket R یکپارچه هستند کار می کند. ورودی و خروجی مجتمع Intel تاخیر ورودی/خروجی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد، که سرعت انجام وظایف و ساده سازی عملکرد های شما را افزایش می دهد. با هشت هسته و حداکثر فرکانس توربو 3.8 گیگاهرتز، از انواع مختلف حافظه از جمله DDR3-800/10600/1333/1600 پشتیبانی می کند.

مشخصات پردازنده

بررسی پردازنده Intel Xeon E5-2690

با عملکرد کمتر از حد مجاز دما، کولر ها و سایر اجزای سازنده را تحت فشار قرار نمی دهد. این پردازنده در چندین موقعیت موثر است، از رایانش ابری گرفته تا معاملات مالی در زمان واقعی، و مزایای متعددی را برای مکان های مختلف کاری به همراه دارد. پردازنده های با عملکرد بالا برای اطمینان از اینکه معماری سرور شما می تواند در مقابل رقابت مقاومت کند، کلیدی هستند. هر هسته در این پردازنده 8 هسته ای Xeon دارای سرعت کلاک پایه 2.9 گیگاهرتز است. و با فناوری کافی برای گرم کردن بیش از حد، حداکثر سرعت توربو 3.8 گیگاهرتز ساخته شده است. یک گذرگاه سیستم QPI 8GT/S ارتباط سریع بین هسته های Xeon و بقیه رایانه را فراهم می کند.

مدل QPI که توسط اینتل برای سری Xeon ساخته شده است، داده های مسافت را برای طی کردن کاهش می دهد. و از هر GT/S باس می تواند بیشترین بهره را ببرد. CPU دارای حافظه پنهان 20 مگابایتی است که با کاهش تماس با حافظه سیستم، تاخیر را کاهش می دهد. حافظه پنهان برای نگهداری اطلاعات در صورتی بهینه سازی شده است. که اگر در آینده نزدیک با استفاده از طراحی Smart Cache اینتل مجددا مورد استفاده قرار گیرد.

بررسی پردازنده Intel Xeon E5-2690

Intel Xeon E5-2690 تا 384 گیگابایت حافظه رم DDR3 را پشتیبانی می کند و دارای سرعت گذرگاه حافظه 51.2 گیگابایت بر ثانیه در چهار کانال است. فناوری Hyper-Threading تعداد رشته ها را در هر هسته دو برابر می کند. و سرعت ارتباط بین سوکت و بقیه ی اجزای دستگاه را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. این پردازنده با هر نوع سوکت FCLGA2011 سازگار است. که شامل Socket R است که به طور منظم در مادربرد های سرور یافت می شود.

برای خرید انواع سی پی یو به صفحه فروشگاه مراجعه کنید

فروشگاه سرورتیک

فروشگاه اچ پی مموی

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.